Today’s Football Matches 3 Feb 2024

FIFA – Friendlies 2024 – February
02:00 Costa Rica 2:0 (1:0) El Salvador
FIFA – Friendlies Clubs 2024 – Week
09:00 Brøndby IF -:- Real Salt Lake
10:00 Botev Plovdiv -:- Dinamo Moskva
10:00 Shakhtar Donetsk -:- FC Hradec Králové
11:00 Rubin Kazan -:- FK Chelyabinsk
11:00 Rubin Kazan -:- Volgar Astrakhan
13:00 Sigma Olomouc -:- Vejle BK
13:00 TSV Abtswind -:- Würzburger Kickers
13:00 FC Sion -:- FC Bulle
13:30 Al Jazira Club -:- Spartak Moskva
14:00 FK Mladá Boleslav -:- PFC Ludogorets Razgrad
14:00 SpVgg Bayreuth -:- DJK Gebenbach
14:00 AIK Solna -:- TSC Bačka Topola
14:30 Shakhtar Donetsk -:- Velež Mostar
FIFA – U16 Women Friendlies 2024 – February
12:00 Netherlands -:- Brazil
16:00 Portugal -:- Germany
CAF – Africa Cup 2024 Elfenbeinküste – Quarter-finals
17:00 Mali -:- Ivory Coast
20:00 Cape Verde -:- South Africa
AFC – Asian Cup 2023 Katar – Quarter-finals
11:30 Iran -:- Japan
15:30 Qatar -:- Uzbekistan
Albania – Kategoria Superiore 2023/2024
12:30 FK Kukësi -:- KF Tiranë
15:00 FK Partizani -:- Egnatia Rrogozhine
15:00 KF Teuta Durrës -:- KF Skënderbeu
Andorra – 1a Divisió 2023/2024
19:30 FC Ordino -:- CF Atlètic Amèrica
Argentina – Copa de la Superliga 2024
22:00 Independiente -:- Gimnasia de La Plata
Argentina – Primera B Nacional 2024
00:30 Mitre de SdE 1:0 (0:0) San Telmo
20:00 Chacarita Juniors -:- Deportivo Maipú
20:00 All Boys -:- Tristan Suárez
20:00 Deportivo Morón -:- Brown de Adrogué
20:30 Talleres de Remedios de Escalada -:- Atlético San Miguel
20:30 Estudiantes de Caseros -:- Ferro Carril Oeste
22:05 Quilmes -:- Temperley
22:10 Nueva Chicago -:- Almagro
23:00 San Martín de Tucumán -:- Gimnasia de Jujuy
23:00 Aldosivi -:- Atlético Rafaela
Argentina – Primera B Metropolitana 2024 Apertura
20:00 Cañuelas -:- Ferrocarril Midland
20:00 Laferrere -:- Fénix
20:00 Sacachispas -:- Armenio
20:00 Acassuso -:- Liniers de La Matanza
20:00 Colegiales de Munro -:- Villa San Carlos
Australia – A-League 2023/2024
06:00 Western United 2:2 (1:2) Sydney FC
07:00 Newcastle United Jets 1:1 (0:1) Melbourne Victory
08:45 Adelaide United 0:0 Central Coast Mariners
Australia – Women A-League Women 2023/2024
03:15 Western United 2:1 (2:1) Central Coast Mariners
06:00 Adelaide United 2:1 (0:1) Western Sydney Wanderers
07:00 Brisbane Roar 1:2 (1:1) Melbourne Victory
08:00 Sydney FC -:- Perth Glory
Austria – ÖFB-Cup 2023/2024 – Quarter-finals
18:15 DSV Leoben -:- SCR Altach
Azerbaijan – Premyer Liqası 2023/2024
11:00 Səbail FK -:- Qarabağ FK
13:30 Sabah FK -:- Turan-T İK
Belgium – Eerste klasse A 2023/2024
15:00 RWDM Brussels FC -:- Standard Liège
17:15 KV Kortrijk -:- Sporting Charleroi
17:15 KVC Westerlo -:- Oud-Heverlee Leuven
19:45 KRC Genk -:- Union Saint-Gilloise
Belgium – Eerste klasse B 2023/2024
15:00 Lierse Kempenzonen -:- KV Oostende
19:00 Lommel SK -:- FCV Dender EH
19:30 SV Zulte Waregem -:- SK Beveren
Belgium – U18 Elite 2023/2024
13:00 Oud-Heverlee Leuven -:- KAA Gent
13:00 Club Brugge KV -:- Sporting Charleroi
13:30 Royal Antwerp FC -:- KV Mechelen
13:30 RSC Anderlecht -:- SV Zulte Waregem
Belgium – U16 Elite 2023/2024
12:30 SV Zulte Waregem -:- RSC Anderlecht
12:30 KV Mechelen -:- Royal Antwerp FC
13:00 Sporting Charleroi -:- Club Brugge KV
13:30 KAA Gent -:- Oud-Heverlee Leuven
Brazil – Campeonato Carioca 2024 Taça Guanabara
19:00 Botafogo – RJ -:- Nova Iguaçu – RJ
Brazil – Campeonato Paulista 2024
21:00 Água Santa – SP -:- Mirassol – SP
Brazil – Campeonato Mineiro 2024
18:30 Ipatinga – MG -:- Pouso Alegre – MG
19:30 Itabirito – MG -:- América – MG
20:00 Uberlândia – MG -:- Democrata de Governador Valadares – MG
22:00 Tombense – MG -:- Athletic – MG
22:30 Atlético Mineiro -:- Cruzeiro
Brazil – Campeonato Gaúcho 2024
19:30 Internacional -:- S.E.R. Caxias – RS
22:00 Avenida – RS -:- Grêmio Porto Alegre
23:00 Novo Hamburgo – RS -:- São Luiz – RS
Brazil – Campeonato Paranaense 2024
19:00 Cascavel FC – PR -:- Londrina – PR
21:30 Athletico Paranaense -:- PSTC – PR
Brazil – Campeonato Catarinense 2024
19:30 Avaí – SC -:- Marcílio Dias – SC
21:30 Criciúma – SC -:- Nação – SC
Brazil – Campeonato Baiano 2024
19:00 Atlético de Alagoinhas – BA -:- Jacobina – BA
Brazil – Campeonato Goiano 2024
19:00 Goiânia – GO -:- Goianésia – GO
Brazil – Campeonato Cearense 2024 Primera Fase
19:00 Barbalha – CE -:- Maracanã – CE
Brazil – Campeonato Paraense 2024
13:00 Santa Rosa – PA -:- Águia de Marabá – PA
18:30 Caeté – PA -:- Bragantino – PA
Brazil – Campeonato Sergipano 2024
19:00 Lagarto – SE -:- Dorense – SE
Brazil – Copa do Nordeste 2024 Fase de Grupos
19:00 Náutico – PE -:- Botafogo – PB
19:00 Fortaleza -:- América – RN
22:00 Itabaiana – SE -:- CR Brasil – AL
22:00 Treze – PB -:- River – PI
Colombia – Primera A 2024 Apertura
23:00 Deportes Tolima -:- Millonarios
Colombia – Primera B 2024 Apertura
01:20 Deportes Quindío 2:1 (1:1) Atlético Huila
20:30 Real Santander -:- Leones FC
20:30 Barranquilla FC -:- Tigres FC
20:30 Llaneros FC -:- Boca Juniors de Cali
20:45 Real Cartagena -:- Cortuluá
Croatia – 1. HNL 2023/2024
13:50 Slaven Belupo -:- NK Rudeš
16:30 NK Osijek -:- Hajduk Split
England – Premier League 2023/2024
12:30 Everton FC -:- Tottenham Hotspur
15:00 Brighton & Hove Albion -:- Crystal Palace
15:00 Burnley FC -:- Fulham FC
15:00 Newcastle United -:- Luton Town
17:30 Sheffield United -:- Aston Villa
England – Championship 2023/2024
15:00 Blackburn Rovers -:- Queens Park Rangers
15:00 Watford FC -:- Cardiff City
15:00 Huddersfield Town -:- Sheffield Wednesday
15:00 Hull City -:- Millwall FC
15:00 Norwich City -:- Coventry City
15:00 Preston North End -:- Ipswich Town
15:00 Rotherham United -:- Southampton FC
15:00 Stoke City -:- Leicester City
15:00 Swansea City -:- Plymouth Argyle
15:00 West Bromwich Albion -:- Birmingham City
England – League One 2023/2024
12:30 Oxford United -:- Reading FC
15:00 Bolton Wanderers -:- Barnsley FC
15:00 Burton Albion -:- Lincoln City
15:00 Charlton Athletic -:- Derby County
15:00 Cheltenham Town -:- Wycombe Wanderers
15:00 Exeter City -:- Bristol Rovers
15:00 Stevenage FC -:- Blackpool FC
15:00 Fleetwood Town -:- Port Vale FC
15:00 Leyton Orient -:- Carlisle United
15:00 Peterborough United -:- Wigan Athletic
15:00 Portsmouth FC -:- Northampton Town
15:00 Shrewsbury Town -:- Cambridge United
England – League Two 2023/2024
12:45 Newport County -:- Swindon Town
15:00 Accrington Stanley -:- Grimsby Town
15:00 Barrow AFC -:- Milton Keynes Dons
15:00 Bradford City -:- AFC Wimbledon
15:00 Colchester United -:- Forest Green Rovers
15:00 Crawley Town -:- Morecambe FC
15:00 Gillingham FC -:- Walsall FC
15:00 Mansfield Town -:- Notts County
15:00 Salford City -:- Wrexham AFC
15:00 Stockport County -:- Harrogate Town
15:00 Sutton United -:- Doncaster Rovers
15:00 Tranmere Rovers -:- Crewe Alexandra
England – National League 2023/2024
15:00 Bromley FC -:- Hartlepool United
15:00 Dorking Wanderers -:- AFC Fylde
15:00 Eastleigh FC -:- Chesterfield FC
15:00 Barnet FC -:- Wealdstone FC
15:00 Woking FC -:- Boreham Wood
15:00 Halifax Town -:- Aldershot Town
15:00 Kidderminster Harriers -:- Oxford City
15:00 Rochdale AFC -:- Dagenham & Redbridge
15:00 Solihull Moors -:- Altrincham FC
15:00 Southend United -:- Gateshead FC
15:00 York City -:- Maidenhead United
17:30 Ebbsfleet United -:- Oldham Athletic
England – National League North 2023/2024
15:00 Alfreton Town -:- Tamworth FC
15:00 Boston United -:- Southport FC
15:00 Brackley Town -:- Darlington FC
15:00 Chester FC -:- Banbury United FC
15:00 Curzon Ashton -:- Buxton FC
15:00 Farsley Celtic -:- Bishop’s Stortford
15:00 Gloucester City -:- King’s Lynn
15:00 Hereford FC -:- Blyth Spartans
15:00 Scarborough Athletic FC -:- South Shields FC
15:00 Scunthorpe United -:- Rushall Olympic
15:00 Spennymoor Town -:- Peterborough Sports
15:00 Warrington Town FC -:- Chorley FC
England – National League South 2023/2024
15:00 Aveley FC -:- Worthing FC
15:00 Bath City FC -:- Eastbourne Borough
15:00 Braintree Town -:- Dover Athletic
15:00 Farnborough FC -:- Dartford FC
15:00 Weymouth FC -:- Hemel Hempstead Town
15:00 Hampton & Richmond Borough -:- Truro City
15:00 Havant & Waterlooville -:- Chelmsford City
15:00 Slough Town -:- Weston-super-Mare AFC
15:00 Tonbridge Angels -:- Chippenham Town
15:00 Torquay United -:- St. Albans City
15:00 Welling United FC -:- Taunton Town
15:00 Maidstone United -:- Yeovil Town
England – Women Women’s Super League 2023/2024
12:30 Aston Villa WFC -:- Bristol City WFC
England – U18 Premier League 2023/2024 North
11:00 Newcastle United -:- Liverpool FC
12:00 Everton FC -:- Nottingham Forest
12:00 Blackburn Rovers -:- Middlesbrough FC
England – U18 Premier League 2023/2024 South
11:30 Reading FC -:- West Bromwich Albion
12:00 Fulham FC -:- Norwich City
England – U18 Premier League Cup 2023/2024 – Quarter-finals
11:00 Crystal Palace -:- Aston Villa
11:00 Manchester United -:- Arsenal FC
11:00 Manchester City -:- West Ham United
12:00 Chelsea FC -:- Leicester City
England – U18 Professional Development League 2023/2024
11:00 Queens Park Rangers -:- Charlton Athletic
11:00 Crewe Alexandra -:- Sheffield United
11:30 Ipswich Town -:- Watford FC
12:00 Colchester United -:- AFC Bournemouth
12:00 Swansea City -:- Bristol City
12:00 Birmingham City -:- Fleetwood Town
12:00 Wigan Athletic -:- Hull City
13:00 Millwall FC -:- Cardiff City
13:30 Sheffield Wednesday -:- Coventry City
England – U18 Youth Alliance 2023/2024 North East Division
Notts County dnp Scunthorpe United
11:00 Grimsby Town -:- Harrogate Town
11:00 Huddersfield Town -:- Doncaster Rovers
11:00 Mansfield Town -:- Bradford City
11:00 Rotherham United -:- Burton Albion
England – U18 Youth Alliance 2023/2024 North West Division
11:00 Blackpool FC -:- Carlisle United
11:00 Bolton Wanderers -:- Stockport County
11:00 Morecambe FC -:- Oldham Athletic
11:00 Port Vale FC -:- Salford City
11:00 Wrexham AFC -:- Preston North End
11:00 Rochdale AFC -:- Accrington Stanley
11:00 Shrewsbury Town -:- Walsall FC
England – U18 Youth Alliance 2023/2024 South East Division
11:00 AFC Wimbledon -:- Stevenage FC
11:00 Cambridge United -:- Northampton Town
11:00 Leyton Orient -:- Luton Town
11:00 Milton Keynes Dons -:- Brentford FC
11:00 Sutton United -:- Gillingham FC
England – U18 Youth Alliance 2023/2024 South West Division
11:00 Bristol Rovers -:- Cheltenham Town
11:00 Exeter City -:- Forest Green Rovers
11:00 Oxford United -:- Plymouth Argyle
11:00 Swindon Town -:- Portsmouth FC
Finland – Liigacup 2024 – Group A
11:30 FC Lahti -:- Ekenäs IF
12:00 IF Gnistan -:- HJK Helsinki
12:00 Inter Turku -:- IFK Mariehamn
Finland – Liigacup 2024 – Group B
12:45 Ilves Tampere -:- Vaasan PS
12:45 SJK Seinäjoki -:- AC Oulu
France – Ligue 1 2023/2024
16:00 Stade Rennais -:- Montpellier HSC
20:00 FC Nantes -:- RC Lens
France – Ligue 2 2023/2024
14:00 USL Dunkerque -:- AS Saint-Étienne
18:00 EA Guingamp -:- FC Annecy
18:00 ESTAC Troyes -:- Girondins Bordeaux
18:00 Pau FC -:- AJ Auxerre
18:00 Grenoble Foot 38 -:- SM Caen
18:00 Amiens SC -:- Paris FC
18:00 Angers SCO -:- Rodez AF
18:00 Stade Lavallois -:- US Quevilly-Rouen
18:00 US Concarneau -:- Valenciennes FC
France – National 2 Groupe A 2023/2024
14:00 Aubagne FC -:- Olympique Alès
14:00 Hyères FC -:- Thonon Évian FC
17:00 AS Cannes -:- Jura Sud
17:00 Toulouse FC (CFA) -:- SC Toulon
17:00 RC Grasse -:- Étoile FC
France – National 2 Groupe B 2023/2024
17:00 Blois Foot 41 -:- Libourne St.-Seurin
17:00 Bourges Foot 18 -:- Paris 13 Atletico
17:00 St-Pryvé St-Hilaire -:- La Roche VF
17:00 Angers SCO II -:- SO Romorantin
17:00 Trélissac FC -:- Bergerac Foot
17:30 Avoine OCC -:- Olympique Saumur
France – National 2 Groupe C 2023/2024
15:00 FC Borgo -:- FC Lorient (CFA)
17:00 AF Virois -:- Racing Club de France
17:00 AS Beauvais -:- US Saint-Malo
17:00 Dinan Léhon -:- US Granvillaise
17:00 US Boulogne -:- FCM Aubervilliers
17:00 Châteaubriant Voltigeurs -:- FC Chambly
France – National 2 Groupe D 2023/2024
14:00 SR Colmar -:- AS Furiani-Agliani
15:00 FCSR Haguenau -:- Entente Feignies Aulnoye
17:00 FC Bourg-Péronnas -:- FC Fleury 91
17:00 FC 93 Bobigny -:- ES Wasquehal
17:00 UF Mâconnais -:- ASC Biesheim
17:00 Racing Besançon -:- AJ Auxerre (CFA)
17:00 US Créteil-Lusitanos -:- Olympique Saint-Quentin
France – Women Division 1 2023/2024
12:00 Havre AC -:- AS Saint-Étienne
13:30 Dijon FCO -:- Montpellier HSC
13:30 Girondins Bordeaux -:- EA Guingamp
13:30 Olympique Lyon -:- Stade Reims
France – Youth Championnat National Gr. A 2023/2024
14:00 RC Lens -:- US Quevilly-Rouen
France – Youth Coupe Gambardella 2023/2024 – Round of 32
13:30 Stade Reims -:- FC Nantes
14:00 Olympique de Valence -:- AS Monaco
Germany – Bundesliga 2023/2024
14:30 SV Darmstadt 98 -:- Bayer Leverkusen
14:30 Bayern München -:- Bor. Mönchengladbach
14:30 1. FSV Mainz 05 -:- Werder Bremen
14:30 VfL Bochum -:- FC Augsburg
14:30 SC Freiburg -:- VfB Stuttgart
17:30 1. FC Köln -:- Eintracht Frankfurt
Germany – 2. Bundesliga 2023/2024
12:00 FC St. Pauli -:- SpVgg Greuther Fürth
12:00 FC Schalke 04 -:- Eintracht Braunschweig
12:00 1. FC Nürnberg -:- VfL Osnabrück
19:30 Hertha BSC -:- Hamburger SV
Germany – 3. Liga 2023/2024
13:00 Erzgebirge Aue -:- TSV 1860 München
13:00 Rot-Weiss Essen -:- SC Freiburg II
13:00 SV Sandhausen -:- Hallescher FC
13:00 SpVgg Unterhaching -:- SC Verl
13:00 VfB Lübeck -:- SSV Ulm 1846
15:30 Arminia Bielefeld -:- Viktoria Köln
Germany – Regionalliga Nord 2023/2024
12:30 Bremer SV -:- SV Meppen
13:00 Eimsbütteler TV resch. Blau-Weiß Lohne
13:00 FC St. Pauli II -:- SC Spelle-Venhaus
15:00 SSV Jeddeloh II resch. 1. FC Phönix Lübeck
Germany – Regionalliga Nordost 2023/2024
12:00 Greifswalder FC -:- Chemnitzer FC
12:00 VSG Altglienicke -:- FSV 63 Luckenwalde
12:00 FC Eilenburg -:- 1. FC Lok Leipzig
15:00 FC Carl Zeiss Jena -:- SV Babelsberg 03
Germany – Regionalliga West 2023/2024
13:00 1. FC Bocholt -:- 1. FC Köln II
13:00 1. FC Düren -:- SV Rödinghausen
13:00 Bor. Mönchengladbach II -:- Alemannia Aachen
13:00 FC Gütersloh -:- SSVg Velbert
13:00 Fortuna Düsseldorf II -:- SC Wiedenbrück
13:00 Rot Weiss Ahlen resch. FC Wegberg-Beeck
13:00 Wuppertaler SV -:- FC Schalke 04 II
Germany – Bremenliga 2023/2024
12:00 OSC Bremerhaven -:- Union 60 Bremen
Germany – Oberliga Niedersachsen 2023/2024
Arminia Hannover resch. Schwarz-Weiß Rehden
13:00 Atlas Delmenhorst -:- FSV Schöningen
13:00 SV Ramlingen/Ehlershausen resch. STK Eilvese
13:00 SV Meppen II -:- U.S.I. Lupo-Martini
13:00 SSV Vorsfelde -:- VfL Oldenburg
Germany – Oberliga Hamburg 2023/2024
12:00 FC Türkiye -:- TuS Dassendorf
12:00 Düneberger SV -:- FC Süderelbe
Germany – Oberliga Mittelrhein 2023/2024
13:00 FC Hennef 05 -:- Bonner SC
Germany – Oberliga NOFV-Nord 2023/2024
12:30 SV Tasmania Berlin -:- Dynamo Schwerin
13:00 Hertha Zehlendorf -:- Optik Rathenow
13:00 TeBe Berlin -:- Rostocker FC
Germany – Oberliga NOFV-Süd 2023/2024
FC Grimma resch. VfL Halle 96
VFC Plauen resch. 1. FC Magdeburg II
12:30 Bischofswerdaer FV -:- SV 09 Arnstadt
12:30 Einheit Wernigerode -:- FSV Motor Marienberg
12:30 Ludwigsfelder FC -:- FC Einheit Rudolstadt
12:30 SC Freital -:- Union Sandersdorf
12:30 VfB 1921 Krieschow -:- FSV Budissa Bautzen
Germany – Oberliga Westfalen 2023/2024
16:00 ASC 09 Dortmund -:- TuS Bövinghausen
Germany – Women Bundesliga 2023/2024
11:00 RB Leipzig -:- 1. FC Köln
13:00 Werder Bremen -:- 1. FC Nürnberg
Germany – Youth Bundesliga Nord/Nordost 2023/2024
12:00 Hansa Rostock -:- Hertha BSC
12:00 VfL Osnabrück -:- FC St. Pauli
12:00 VfL Wolfsburg -:- Werder Bremen
12:30 Dynamo Dresden -:- 1. FC Union Berlin
13:00 Hamburger SV -:- SV Meppen
13:00 Hannover 96 -:- FC Carl Zeiss Jena
Germany – Youth Bundesliga West 2023/2024
10:00 Bayer Leverkusen -:- VfL Bochum
12:00 Alemannia Aachen -:- Borussia Dortmund
12:30 Bor. Mönchengladbach -:- Arminia Bielefeld
Germany – Youth Bundesliga Süd/Südwest 2023/2024
10:00 1. FSV Mainz 05 -:- FC Ingolstadt 04
12:00 Eintracht Frankfurt -:- 1. FC Nürnberg
12:00 FC Augsburg -:- Bayern München
12:00 VfB Stuttgart -:- 1. FC Kaiserslautern
13:00 1. FC Heidenheim 1846 -:- TSV 1860 München
13:00 Karlsruher SC -:- 1899 Hoffenheim
Germany – Youth B Bundesliga Nord/Nordost 2023/2024
10:00 Chemnitzer FC -:- Holstein Kiel
12:00 Blumenthaler SV -:- Werder Bremen
Germany – Youth B Bundesliga Süd/Südwest 2023/2024
12:00 SC Freiburg -:- VfB Stuttgart
Gibraltar – Premier Divison 2023/2024
15:30 Lynx FC -:- Europa FC
18:30 Europa Point FC -:- Mons Calpe S.C.
Greece – Super League 2023/2024
15:30 Volos NFC -:- Panetolikos
17:30 Panserraikos -:- Aris Saloniki
Greece – Super League 2 2023/2024 South
12:00 Olympiakos Piraeus II -:- AO Giouchtas
Greece – Super League 2 2023/2024 North
13:00 Anagennisi Karditsa -:- PAOK Saloniki II
Guatemala – Liga Nacional 2023/2024 Clausura
21:00 CSD Municipal -:- Deportivo Mixco
Honduras – Liga Nacional 2023/2024 Clausura
23:00 Lobos UPNFM -:- Real España
Hong Kong – Premier League 2023/2024
Hong Kong Rangers FC resch. Southern District
10:00 Lee Man FC resch. Hong Kong FC
Hungary – NB I 2023/2024
11:30 Zalaegerszegi TE -:- Fehérvár FC
14:00 Kisvárda FC -:- Ferencvárosi TC
16:30 Debreceni VSC -:- Diósgyöri VTK
India – Indian Super League 2023/2024
11:30 Punjab FC -:- Bengaluru FC
14:00 Mohun Bagan Super Giant -:- East Bengal Club
India – I-League 2023/2024
11:00 NEROCA FC resch. TRAU FC
13:30 Shillong Lajong FC -:- Inter Kashi
Israel – Ligat ha’Al 2023/2024
13:00 Maccabi Netanya -:- Maccabi Petach-Tikva
15:30 Bnei Sachnin FC -:- Hapoel Be’er Sheva
16:00 Hapoel Petach-Tikva -:- Hapoel Haifa
17:30 Hapoel Tel Aviv -:- FC Ashdod
Italy – Serie A 2023/2024
14:00 Empoli FC -:- Genoa CFC
14:00 Udinese Calcio -:- AC Monza
17:00 Frosinone Calcio -:- AC Milan
19:45 Bologna FC -:- Sassuolo Calcio
Italy – Serie B 2023/2024
13:00 Cosenza Calcio -:- AC Pisa
13:00 Parma Calcio 1913 -:- Venezia FC
13:00 AC Reggiana 1919 -:- FeralpiSalò
13:00 Spezia Calcio -:- US Catanzaro
13:00 Brescia Calcio -:- AS Cittadella
15:15 Calcio Lecco 1912 -:- US Cremonese
15:15 Sampdoria -:- Modena FC
15:15 Ternana Calcio -:- Calcio Como
Italy – Serie C Girone A 2023/2024
17:30 AC Renate -:- FC Legnago Salus
17:30 Arzignano Valchiampo -:- AC Pro Sesto
17:30 Giana Erminio -:- Novara Calcio
17:30 US Pergolettese -:- Vicenza Virtus
Italy – Serie C Girone B 2023/2024
15:15 Juventus II -:- Ancona 1905
17:30 AC Perugia Calcio -:- AC Rimini
19:45 Cesena FC -:- Fermana FC
19:45 Delfino Pescara -:- ASD Pineto Calcio
Italy – Serie C Girone C 2023/2024
15:15 ACR Messina -:- Virtus Francavilla
15:15 Sorrento Calcio -:- FC Crotone
19:45 SS Monopoli 1966 -:- US Avellino
19:45 Taranto FC -:- Monterosi FC
19:45 Casertana FC -:- Potenza
Italy – Serie D Girone G 2023/2024
13:30 Sassari Latte Dolce -:- ASD Boreale
Italy – Serie D Girone H 2023/2024
13:30 USD Palmese -:- Angri Calcio
Italy – Women Serie A 2023/2024
11:30 Sassuolo Calcio -:- SSD Napoli
14:00 AC Milan -:- ACF Fiorentina
17:00 Inter -:- Calcio Como
Italy – Youth Campionato Primavera 1 2023/2024
10:00 Atalanta -:- Sampdoria
10:00 Frosinone Calcio -:- US Lecce
12:00 Inter -:- Bologna FC
13:30 Genoa CFC -:- Empoli FC
Italy – Youth Campionato Primavera 2 2023/2024 Girone A
10:00 AS Cittadella -:- AC Renate
10:00 Calcio Como -:- UC AlbinoLeffe
Italy – Youth Campionato Primavera 2 2023/2024 Girone B
10:00 FC Crotone -:- Ascoli Calcio
10:00 AC Perugia Calcio -:- Cosenza Calcio
10:00 US Salernitana 1919 -:- AC Pisa
10:00 Virtus Entella -:- Benevento Calcio
Italy – Youth Campionato Primavera 2 2023/2024 Girone A
11:00 US Cremonese -:- Udinese Calcio
13:30 FeralpiSalò -:- US Alessandria 1912
13:30 Vicenza Virtus -:- Venezia FC
13:30 Parma Calcio 1913 -:- Brescia Calcio
13:30 SPAL 2013 Ferrara -:- Calcio Padova
13:30 FC Südtirol -:- AC Reggiana 1919
Italy – Youth Campionato Primavera 2 2023/2024 Girone B
13:30 SSC Bari -:- Palermo FC
13:30 SSC Napoli -:- Ternana Calcio
14:00 Spezia Calcio -:- Cesena FC
Malta – Premier League 2023/2024
13:00 Birkirkara FC -:- Floriana FC
13:00 Valletta FC -:- Sliema Wanderers
15:15 Marsaxlokk FC -:- Gudja United
15:15 Mosta FC -:- Sirens FC
Mexico – Primera División 2023/2024 Clausura
01:00 Gallos Blancos 1:3 (1:3) Cruz Azul
03:00 Puebla FC 3:2 (1:1) Mazatlán FC
23:00 Deportivo Toluca -:- Club León
23:06 FC Juárez -:- Club Necaxa
Mexico – LP – Serie A 2023/2024 Grupo A
00:00 Tecos Fútbol Club 1:2 (1:1) Correcaminos UAT II
02:00 Alacranes de Durango 2:1 (0:1, 2:2) pso Saltillo FC
17:00 Leones Negros II -:- CF Reynosa
Mexico – LP – Serie A 2023/2024 Grupo B
18:00 CA Aragón -:- Petroleros de Salamanca
21:30 Halcones de Zapopan -:- Club Irapuato
22:00 Pioneros de Cancún -:- Sporting Canamy
Mexico – LP – Serie A 2023/2024 Grupo A
22:00 Tritones Vallarta -:- Chihuahua FC
Mexico – LP – Serie A 2023/2024 Grupo B
23:00 Yalmakan FC -:- Deportivo Venados
23:00 Escorpiones Zacatepec -:- Cafetaleros de Chiapas
23:00 Inter de Querétaro -:- Tampico Madero
Mexico – LP – Serie A 2023/2024 Grupo A
23:00 Tuzos de la UAZ -:- Cimarrones de Sonora II
23:00 Mineros de Fresnillo FC -:- Coras de Nayarit
Mexico – LP – Serie B 2023/2024
16:00 Huracanes Izcalli -:- Deportivo Dongu
16:00 Cañoneros FC -:- Santiago FC
21:30 Aguacateros CDU -:- Caja Oblatos
21:30 Club de Ciervos -:- CD Ayense
21:30 CDM FC -:- Poza Rica
Mexico – Women Liga MX Femenil 2023/2024 Clausura
01:00 CF América 4:0 (2:0) CF Monterrey
01:00 Club León 1:1 (1:1) FC Juárez
18:00 Pumas UNAM -:- CF Pachuca
Mexico – U19 Women Fuerzas Basicas 2023/2024 Clausura
15:00 Pumas UNAM -:- CF América
20:45 Puebla FC -:- Gallos Blancos
20:45 Cruz Azul -:- CF Pachuca
Mexico – U18 Fuerzas Basicas 2023/2024 Clausura
17:00 CF América -:- CF Monterrey
17:30 Deportivo Toluca -:- Club León
17:30 UANL Tigres -:- Pumas UNAM
18:00 CF Pachuca -:- Club Tijuana
19:30 FC Juárez -:- Club Necaxa
Mexico – U16 Fuerzas Basicas 2023/2024 Clausura
15:00 Pumas UNAM -:- CF América
15:00 Puebla FC -:- Gallos Blancos
15:00 Cruz Azul -:- CF Pachuca
15:00 CF Monterrey -:- Atlas Guadalajara
17:00 FC Juárez -:- Deportivo Toluca
17:30 Santos Laguna -:- Deportivo Guadalajara
18:00 Club Tijuana -:- UANL Tigres
18:30 Mazatlán FC -:- Atlético San Luis
Mexico – U23 Fuerzas Basicas 2023/2024 Clausura
15:00 Deportivo Toluca -:- Club León
15:00 UANL Tigres -:- Pumas UNAM
15:00 CF América -:- CF Monterrey
15:30 CF Pachuca -:- Club Tijuana
16:00 FC Juárez -:- Club Necaxa
Mexico – Fuerzas Basicas 2023/2024 Clausura
15:00 Santos Laguna -:- Deportivo Guadalajara
17:00 Mazatlán FC -:- Atlético San Luis
17:15 Puebla FC -:- Gallos Blancos
17:30 Pumas UNAM -:- CF América
17:30 Cruz Azul -:- CF Pachuca
17:30 CF Monterrey -:- Atlas Guadalajara
19:30 FC Juárez -:- Deportivo Toluca
20:45 Club Tijuana -:- UANL Tigres
Netherlands – Eredivisie 2023/2024
15:30 FC Twente -:- RKC Waalwijk
17:45 Fortuna Sittard -:- sc Heerenveen
19:00 AFC Ajax -:- PSV Eindhoven
20:00 NEC Nijmegen -:- Heracles Almelo
Netherlands – Tweede Divisie 2023/2024
13:30 ACV Assen -:- Jong Almere City FC
13:30 Excelsior Maassluis -:- VV Noordwijk
13:30 HHC Hardenberg -:- FC Lisse
13:30 Koninklijke HFC -:- Quick Boys
13:30 SVV Scheveningen -:- ADO ’20
14:00 Amsterdamsche FC -:- SV Spakenburg
14:00 Rijnsburgse Boys -:- GVVV
14:30 VV Katwijk -:- Kozakken Boys
17:00 De Treffers -:- Sparta Rotterdam (J)
Netherlands – Derde Divisie A 2023/2024
13:30 VV DOVO Veenendaal -:- Sparta Nijkerk
13:30 FC Rijnvogels -:- VV Sint Bavo
13:30 VV Eemdijk -:- SC Genemuiden
13:30 Harkemase Boys -:- Kampong Utrecht
14:00 SV Urk -:- VV Staphorst
14:00 IJsselmeervogels -:- RKAV Volendam
14:00 DVS’33 -:- USV Hercules
14:30 RKVV DEM -:- ODIN ’59
Netherlands – Derde Divisie B 2023/2024
13:30 SteDoCo -:- SV Meerssen
14:00 Sportlust ’46 -:- Blauw Geel ’38
14:00 VV Kloetinge -:- OSS ’20
14:30 TEC VV -:- Unitas Gorinchem
17:00 Quick Den Haag -:- BVV Barendrecht
17:00 SV TOGB -:- VV Baronie
17:00 RKSV Groene Ster -:- HSV Hoek
Netherlands – Women Eredivisie 2023/2024
13:00 PSV Eindhoven -:- PEC Zwolle
15:30 Telstar -:- AFC Ajax
Netherlands – U21 Divisie 1 2023/2024 Lente
13:00 SC Cambuur -:- Feyenoord
13:30 PEC Zwolle -:- Twente/Heracles
13:30 Go Ahead Eagles -:- FC Groningen
13:45 NEC Nijmegen -:- De Graafschap
Netherlands – U21 Divisie 2 2023/2024 Lente
10:30 FC Dordrecht -:- Vitesse
14:00 Roda JC Kerkrade -:- sc Heerenveen
14:00 ADO Den Haag -:- NAC Breda
14:15 FC Volendam -:- Willem II
Netherlands – U18 Divisie 1 2023/2024 Lente
13:30 FC Utrecht -:- PSV Eindhoven
14:00 AZ Alkmaar -:- AFC Ajax
14:00 Willem II -:- Vitesse
Netherlands – U18 Divisie 2 2023/2024 Lente
11:00 SC Cambuur -:- FC Eindhoven
11:30 ADO Den Haag -:- Sparta Rotterdam
11:30 Twente/Heracles -:- PEC Zwolle
12:15 SBV Excelsior -:- sc Heerenveen
Netherlands – U18 Divisie 3 2023/2024 Lente
13:00 FC Dordrecht -:- Go Ahead Eagles
13:30 De Graafschap -:- Amsterdamsche FC
13:45 NAC Breda -:- Almere City FC
13:45 NEC Nijmegen -:- FC Volendam
Netherlands – Youth B Division 1 2023/2024 Lente
11:00 Feyenoord -:- AZ Alkmaar
11:00 AFC Ajax -:- FC Volendam
13:30 PSV Eindhoven -:- FC Utrecht
14:00 PEC Zwolle -:- ADO Den Haag
Nicaragua – Liga Primera 2023/2024 Clausura
01:00 Real Estelí FC 3:0 (2:0) Club Deportivo Ocotal
23:00 CD Walter Ferretti -:- ART Municipal Jalapa
Northern Ireland – Championship 2023/2024
15:00 Dergview FC -:- H&W Welders
15:00 Ballinamallard United FC -:- Knockbreda FC
Northern Ireland – Irish Cup 2023/2024 – Round of 16
15:00 Ballyclare Comrades -:- Dungannon Swifts
15:00 Cliftonville FC -:- Loughgall FC
15:00 Institute FC Drumahoe -:- Ards FC
15:00 Larne FC -:- Glenavon FC
15:00 Linfield FC -:- Ballymena United
15:00 Newington FC -:- Newry City FC
15:00 Portadown FC -:- Bangor FC
Panama – Liga Panameña 2024 Apertura
21:00 Plaza Amador -:- Alianza
23:15 Independiente de La Chorrera -:- San Francisco FC
Paraguay – Primera División 2024 Apertura
21:15 Tacuary -:- Sportivo Luqueño
Peru – Primera División 2024 Apertura
01:00 Universidad Cesar Vallejo 3:2 (2:1) FBC Melgar
18:00 AD Tarma -:- Cienciano
20:30 Unión Comercio -:- Mannucci
Portugal – Primeira Liga 2023/2024
15:30 Portimonense SC -:- FC Arouca
18:00 FC Famalicão -:- Sporting CP
20:30 FC Porto -:- Rio Ave FC
Portugal – Segunda Liga 2023/2024
11:00 União Leiria -:- FC Porto B
14:00 União Torreense -:- AVS
15:30 FC Penafiel -:- UD Oliveirense
Portugal – U23 Liga Revelação 2023/2024 Apuramento Taça Revelação
11:00 Sporting Braga -:- CD Mafra
Romania – Liga 1 2023/2024
15:00 Petrolul Ploieşti -:- CFR Cluj
18:00 Rapid Bucureşti -:- Oţelul Galaţi
San Marino – Campionato 2023/2024
14:00 SP Cailungo -:- San Marino Academy
14:00 FC Domagnano -:- SS Folgore/Falciano
14:00 SS Murata -:- SS San Giovanni
14:00 SP Tre Fiori -:- SS Pennarossa
17:15 AC Libertas -:- SS Virtus
Scotland – Premiership 2023/2024
12:30 Aberdeen FC -:- Celtic FC
15:00 Dundee FC -:- Heart of Midlothian
15:00 Rangers FC -:- Livingston FC
15:00 Hibernian FC -:- St. Mirren FC
15:00 Motherwell FC -:- Kilmarnock FC
15:00 Ross County FC -:- St. Johnstone FC
Scotland – Championship 2023/2024
15:00 Arbroath FC resch. Airdrieonians FC
15:00 Ayr United -:- Dundee United
15:00 Dunfermline Athletic -:- Greenock Morton FC
15:00 Inverness CT -:- Queen’s Park FC
15:00 Partick Thistle resch. Raith Rovers
Scotland – League One 2023/2024
15:00 Annan Athletic -:- Alloa Athletic
15:00 Falkirk FC resch. Montrose FC
15:00 Edinburgh City -:- Kelty Hearts
15:00 Queen Of The South -:- Hamilton Academical
15:00 Stirling Albion FC -:- Cove Rangers
Scotland – League Two 2023/2024
15:00 Bonnyrigg Rose Athletic -:- Stranraer FC
15:00 Clyde FC -:- Peterhead FC
15:00 Elgin City -:- East Fife FC
15:00 Forfar Athletic -:- The Spartans FC
15:00 Stenhousemuir FC -:- Dumbarton FC
Scotland – Challenge Cup 2023/2024 – Semi-finals
19:40 Falkirk FC -:- The New Saints
Slovakia – Slovensky Pohar 2023/2024 – Round of 16
15:30 FC Košice -:- Spartak Trnava
Spain – Primera División 2023/2024
13:00 Valencia CF -:- UD Almería
15:15 Granada CF -:- UD Las Palmas
17:30 CD Alavés -:- FC Barcelona
20:00 Girona FC -:- Real Sociedad
Spain – Segunda División 2023/2024
13:00 Albacete -:- FC Cartagena
15:15 CD Mirandés -:- Villarreal CF B
15:15 SD Huesca -:- AD Alcorcón
17:30 CD Leganés -:- Real Valladolid
20:00 CD Tenerife -:- FC Andorra
Spain – Primera RFEF Grupo 1 2023/2024
15:00 UE Cornellà -:- RC Celta B
17:30 CD Teruel -:- SD Tarazona
19:00 Real Unión -:- CD Lugo
Spain – Primera RFEF Grupo 2 2023/2024
15:00 Atlético Madrid B -:- CD Castellón
15:00 Algeciras CF -:- CD Alcoyano
17:00 Real Murcia -:- San Fernando CD
19:00 Linares Deportivo -:- Córdoba CF
Spain – Segunda RFEF Grupo 1 2023/2024
15:00 Rayo Cantabria -:- Gimnástica Torrelavega
15:00 Real Oviedo B -:- UP Langreo
16:00 Arandina CF -:- Deportivo Fabril
16:00 Coruxo FC -:- CD Guijuelo
17:00 Real Avilés -:- Real Valladolid B
Spain – Segunda RFEF Grupo 2 2023/2024
16:00 Athletic Bilbao B -:- CD Izarra
Spain – Segunda RFEF Grupo 4 2023/2024
15:30 CD Manchego Ciudad Real -:- Cádiz CF B
Spain – Segunda RFEF Grupo 5 2023/2024
15:00 AD Llerenense -:- CDA Navalcarnero
Spain – Women Primera División 2023/2024
11:00 Granada CF -:- Athletic Bilbao
13:00 Madrid CFF -:- Sevilla FC
15:30 Atlético Madrid -:- Levante UD
17:30 Villarreal CF -:- Real Betis
19:30 Real Madrid -:- Valencia CF
Spain – Youth División de Honor Grupo 1 2023/2024
15:00 SD Compostela -:- CD Covadonga
15:30 CD Choco -:- CD Lugo
Spain – Youth División de Honor Grupo 2 2023/2024
12:00 CD Alavés -:- Santutxu FC
15:00 UD Logroñés -:- SCD Durango
15:00 CD Vasconia -:- Athletic Bilbao
15:00 UDC Txantrea -:- EDF Logroño
15:45 AD San Juan -:- SD Leioa
16:30 Antiguoko KE -:- CF Gazte Berriak
Spain – Youth División de Honor Grupo 3 2023/2024
11:45 Girona FC -:- FC Barcelona
15:00 Real Zaragoza -:- UE Cornellà
15:00 SD Huesca -:- CF Damm
15:00 Racing Zaragoza -:- Espanyol Barcelona
16:30 EF Gava -:- CF Platges de Calvià
17:00 CF Badalona -:- CE Sabadell
Spain – Youth División de Honor Grupo 4 2023/2024
11:00 Calavera CF -:- Málaga CF
12:00 La Cañada Atlético -:- Sporting Atlético Ceuta
12:00 UD Melilla -:- Marbella FC
13:00 26 de Febrero -:- Sevilla FC
15:30 Granada CF -:- Cádiz CF
15:30 Séneca CF -:- UD Almería
16:00 CD San Félix -:- Real Betis
Spain – Youth División de Honor Grupo 5 2023/2024
10:00 Atlético Madrid -:- Real Valladolid
15:00 UD La Cruz -:- Internacional de la Amistad
15:00 AD Alcorcón -:- Getafe CF
15:00 Unión Adarve -:- CF Fuenlabrada
15:00 Rayo Vallecano -:- CD Numancia
15:30 Rayo Majadahonda -:- Mérida AD
16:00 UD SS Reyes -:- Rayo Alcobendas
Spain – Youth División de Honor Grupo 6 2023/2024
10:00 UD San Fernando -:- CD Sobradillo
11:00 CD Marino -:- CD San Jose
11:00 CD Atlético Paso -:- Acodetti CF
11:00 CD Orientación Marítima -:- CD La Oliva
11:00 CD Tenerife -:- CF Juventud Laguna
12:00 CF Unión Viera -:- Arucas CF
15:00 Universitario FC -:- CD Mensajero
Spain – Youth División de Honor Grupo 7 2023/2024
15:00 UCAM Murcia -:- Patacona CF
15:00 Kelme CF -:- Villarreal CF
15:30 EFB Miguelturra -:- Valencia CF
16:00 Alboraya UD -:- Elche CF
16:00 CD Roda -:- Atlético Madrid B
16:15 UD Alzira -:- Levante UD
Switzerland – Super League 2023/2024
17:00 FC Lausanne-Sport -:- BSC Young Boys
17:00 Grasshopper Club Zürich -:- FC Winterthur
19:30 FC Basel -:- FC Lugano
Switzerland – Women Women’s Super League 2023/2024
14:00 FC St. Gallen -:- FC Basel
Switzerland – Youth C U15 Elite Ost 2023/2024
15:00 Team Zürich-Oberland -:- Team Ticino
Turkey – SüperLig 2023/2024
10:30 Çaykur Rizespor -:- Konyaspor
13:00 İstanbul Başakşehir -:- İstanbulspor AŞ
16:00 Gaziantep FK -:- Kayserispor
16:00 Antalyaspor -:- Fenerbahçe
Turkey – 1. Lig 2023/2024
10:30 Keçiörengücü -:- Boluspor
10:30 Ümraniyespor -:- Bodrumspor
13:00 Kocaelispor -:- Adanaspor
16:00 Göztepe -:- Altay Izmir
Turkey – 2. Lig Kırmızı 2023/2024
11:00 Menemen FK -:- 24 Erzincanspor
Turkey – Youth Elit A Ligi 2023/2024 1. Grup
09:00 Altınordu FK -:- Alanyaspor
09:00 İstanbulspor AŞ -:- Konyaspor
Turkey – Youth Elit A Ligi 2023/2024 2. Grup
09:00 Ankaraspor -:- Adana Demirspor
09:00 Gaziantep FK -:- Kayserispor
Turkey – Youth Elit A Ligi 2023/2024 1. Grup
10:00 Samsunspor -:- Trabzonspor
Turkey – Youth Elit A Ligi 2023/2024 2. Grup
10:00 Antalyaspor -:- İstanbul Başakşehir
10:00 MKE Ankaragücü -:- Beşiktaş
Turkey – Youth Elit A Ligi 2023/2024 1. Grup
11:00 Sivasspor -:- Eyüpspor
Turkey – Youth Elit A Ligi 2023/2024 2. Grup
11:00 Yeni Malatyaspor -:- Kasımpaşa SK
USA – MLS Preseason 2024 – February
19:00 Los Angeles FC (Preseason) -:- Charlotte FC (Preseason)
20:00 Atlanta United (Preseason) -:- Memphis 901
21:00 Los Angeles Galaxy (Preseason) -:- St. Louis City SC (Preseason)
23:00 Austin FC (Preseason) -:- Louisville City FC (Preseason)
Venezuela – Primera División 2024
19:00 Rayo Zuliano -:- Portuguesa FC
21:45 Monagas -:- Metropolitanos FC
Wales – Premier League 2023/2024 Relegation
13:00 Barry Town United -:- Pontypridd United
Wales – Premier League 2023/2024 Championship
14:30 Bala Town -:- Cardiff Metropolitan
Wales – Premier League 2023/2024 Relegation
14:30 Colwyn Bay FC -:- Penybont FC

#football #soccer #nfl #sports #futbol #fifa #sport #premierleague #messi #calcio #championsleague #ronaldo #cr #seriea #like #follow #futebol #basketball #love #realmadrid #laliga #neymar #nike #footballplayer #cristianoronaldo #barcelona #instagram #f #instagood #goal #a #juventus #england #bundesliga #collegefootball #fussball #fitness #manchesterunited #adidas #superbowl #psg #training #ucl #liverpool #nflfootball #nba #footballseason #life #ball #ligue #worldcup #euro #nflnews #bet #baseball #photography #italy #nfldraft #cristiano